ПРАЦІВНИКИ МУЗЕЮ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У РОБОТІ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ

3 грудня 2015 року з ініціативи колективу кафедри документознавства, інформаційної діяльності та українознавства юридичного факультету Тернопільського національного економічного університету відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Документ у збереженні індивідуальної / соціальної пам'яті». Участь у роботі конференції взяла старший науковий співробітник обласного комунального музею Б. Лепкого в м. Бережани Наталія Стрілець, яка виступила з доповіддю «Образотворча збірка Богдана Лепкого у фондах меморіального музею письменника в м. Бережани».

Упродовж пленарного засідання колеги обговорювали такі теми: мовленнєвий код у комунікативному акті автора і читача в структурі наукового тексту, використання сучасних інформаційних технологій для збереження соціальної пам'яті суспільства, поняття національної ідентичності у сучасній гуманітаристиці, проблема ідентичності у глобалізованому світі, історична складова документознавчої освіти. По завершенні обговорення учасники конференції розпочали роботу в п’яти секціях: «Інформаційний потенціал документа як історичного джерела», «Мова як код соціальної пам'яті», «Пам'ять у формуванні ідентичності та культури», «Інститути соціальної пам'яті (бібліотеки, архіви, музеї) у глобалізованому світі», «Документальна спадщина української діаспори у збереженні соціальної пам'яті». Робота учасників конференції була плідною та ефективною.

Лепківська цитата дня

Дивіться – Азія на нас іде! Орди заливають нас, мов потоп, палять городи й села, руйнують культуру, грозять неволею, - а ви й дальше воюєте самі поміж собою? А ви й дальше сваритеся о межу, видираєте один одному малий клаптик землі, щоби стратити цілу країну? А ви й дальше маєте на увазі тільки власне ваше добро, власні достатки й власні почесті! Вас вітчина мало що обходить!

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання