ІДУ ДО ВАС, КОХАНІ ДІТИ

8 грудня працівники обласного комунального музею Богдана Лепкого провели літературне свято «Іду до вас, кохані діти» (за творчістю Богдана Лепкого) для учнів молодших та середніх класів Бережанської школи-інтернату.

Дітям була представлена відео презентація «Життєвими стежками Богдана Лепкого», з якої вони дізнались про дитинство письменника, про бережанський період в житті і творчості нашого земляка, вони побачили Бережани початку ХХ ст.. (старовинні листівки з видами Бережан із колекції Андрія Захарків-Олійника (м.Львів)), ознайомились про діяльність митця в Польщі, Німеччині.

Старший науковий співробітник Ірина Ухман розповіла дітям про творчість Богдана Лепкого для юних читачів, а саме про казки, вірші, оповідання. Письменник добре знав дитячу психологію, був майстерним і цікавим оповідачем. Характери і образи, які він створював, глибоко западають в душу, навчають юного читача бути чесним і справедливим, мужнім і працьовитим. Учні 4-Б кл. Бережанської ЗОШ №3 (вч.Рекуляк О.Я.) Андрійко Ухман, Марічка Шелінська, Русланчик Соколовський представили глядачам байку Богдана Лепкого «Пільний коник», в якій автор засуджує неробство, лінивість, а возвеличує людську працю. Казку для дітей (для малих і великих) «Мишка» Богдана Лепкого показали глядачам учні 4-Б кл. Бережанської ЗОШ №3 (вч. Чопей Л.М.). Дана казка є актуальною в даний час, адже автор показує людські характери, дії і вчинки під час воєнних дій. Гостро засуджує жадібність, прагнення до наживи, до збагачення, ціною людського життя.

Завершальним етапом свята стало колективне складання казки за поданим початком. Найактивніші юні казкарі були нагороджені збірочкою казок Богдана Лепкого «Три казки».

Лепківська цитата дня

 

 

У різдвяні свята

Спішім брат до брата,

Позабудьмо, що нас ділить,

Що відводить нас від ціли,

І заколядуймо...

 

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання