НОВЕ ВИДАННЯ МУЗЕЮ БОГДАНА ЛЕПКОГО

Нещодавно побачило світ нове видання музею Б.Лепкого: Образотворча спадщина Богдана Лепкого. Каталог музейної збірки / упорядник Н. Г Собкович – Тернопіль: ТзОВ «Терно-Граф», 2015 – 144 ст., іл.

У колекції меморіального музею митця в Бережанах представлені графічні та малярські роботи, що були створені Б. Лепким у 1885-1937 рр., а також роботи художників, з якими він тісно спілкувався, співпрацював. При підготовці видання було здійснено атрибуцію та каталогізовано образотворчі твори Б. Лепкого зі збірки музею, здійснено аналіз джерел і літератури з метою виокремлення інформації про цю ділянку доробку діяча.

Отож, структура видання: систематизований за хронологічним порядком життєпис Богдана Лепкого, короткий нарис «Про музей та його меценатів» до 20-річчя музею Б. Лепкого в Бережанах, аналітична стаття про образотворчу спадщину митця, репродукції 81 твору з образотворчої спадщини Богдана Лепкого, 6 творів інших авторів, його сучасників, картина невідомого художника з власної колекції письменника, перелік творів із зазначенням сигнатур.

Книга буде цікавою для істориків мистецтва, шанувальників творчості Б. Лепкого.

Лепківська цитата дня

 

 

У різдвяні свята

Спішім брат до брата,

Позабудьмо, що нас ділить,

Що відводить нас від ціли,

І заколядуймо...

 

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання