У ТЕРНОПОЛІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ КНИГУ, ЯКА РОЗКРИВАЄ ЩЕ ОДНУ ГРАНЬ ТАЛАНТУ ВІДОМОГО УРОДЖЕНЦЯ КРАЮ

7 квітня, на Благовіщення, в Тернопільському обласному художньому музеї відбулася друга презентація нового лепкознавчого видання «Образотворча спадщина Богдана Лепкого». Акція викликала широке зацікавлення фахівців-лепкознавців, преси, а також пересічних громадян.

Авторами книжки є  Наталія Стрілець, старший науковий співробітник музею Богдана Лепкого в Бережанах у частині укладення життєпису Богдана Лепкого і статті «Про музей і його меценатів» та Наталія Собкович, мистецтвознавець з Тернополя в частині систематизації каталогу музейної збірки, підготовки аналітичної статті, упорядкування. Тепер результат їхньої роботи доступний усім, хто цікавиться життям і творчістю Богдана Лепкого. Книга буде цікавою для істориків, мистецтвознавців та шанувальників творчості Б. Лепкого.

Щоб оцінити творчість Богдана Лепкого та побачити його картини в оригіналі, як зазначає Наталія Собкович, треба зовсім небагато: сісти в автобус і поїхати до Бережан. Там так багато цікавого, і кожна вулиця дихає історією. Кожен може пройти стежками, якими ходили Лепкий, Шашкевич, Чайковський та інші видатні особистості.

Одним дослідженням, як зізналися автори видання, справа не завершиться, адже залишилося ще багато цікавих запитань, на які хочеться знайти відповіді. Тож у найближчому часі науковці сподіваються зреалізувати ще один цікавий проект.

Лепківська цитата дня

Дивіться – Азія на нас іде! Орди заливають нас, мов потоп, палять городи й села, руйнують культуру, грозять неволею, - а ви й дальше воюєте самі поміж собою? А ви й дальше сваритеся о межу, видираєте один одному малий клаптик землі, щоби стратити цілу країну? А ви й дальше маєте на увазі тільки власне ваше добро, власні достатки й власні почесті! Вас вітчина мало що обходить!

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання