ПІСНІ НА СЛОВА БОГДАНА ЛЕПКОГО ПРЕЗЕНТУВАЛИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ

7 квітня в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Івана Франка м. Івано-Франківська відбулася презентація збірника вокальних творів Євгенії Біркової «Прогуділа хуртовина» на слова Богдана Лепкого (редактор-упорядник Дарія Лесик).

Модератором заходу виступила доктор мистецтвознавства, професор, завідувач кафедри академічного та естрадного співу Ганна Карась. Вона представила присутнім авторку науково-методичного посібника. Біркова Євгенія Михайлівна - піаністка, старший викладач кафедри музикознавства та методики музичного виховання Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Закінчила Львівську державну консерваторію ім. М. Лисенка за спеціальністю «Фортепіано» Концертний виконавець, автор наукових статей і навчально-методичних рекомендацій педагогам, програм з основного інструмента «Фортепіано» для студентів музичного факультету. Веде активну концертно-просвітницьку діяльність на теренах Галичини. Як член Европейської Асоціації педагогів-піаністів Є. Біркова розробила і провела цикл лекцій-концертів, присвячених відомим українським композиторам, виконавцям і педагогам фортепіанного мистецтва. Євгенія Михайлівна організувала жіночий камерний хор «Глорія» при церкві Пресвятої Трійці у м. Бережани. Хор бере участь у літургіях храмів Києва, Львова, Івано-Франківська, Бережан та ін. Вона є автором багатьох хорових і вокальних творів, зокрема, їй належать збірки вокально-хорових творів «Пісенний сад Маркіяна», «Квітка любові», «Ми віримо», монографія «Микола Бездільний: творчий портрет»

Презентований навчально-методичний збірник «Прогуділа хуртовина» вміщує вокальні твори для жіночого голосу на слова Богдана Лепкого в супроводі фортепіано. Авторка пропонує шанувальникам музичного мистецтва ще одне прочитання поезії визначного українського письменника, чия творчість довгі роки замовчувалася. Та ці вірші не втратили своєї актуальності і сьогодні, адже у них звучить безмежна любов до рідного краю, віра у незалежність і світле майбуття України. Є. Біркова вибрала дуже змістовні та емоційно багаті тексти Богдана Лепкого, які легко лягають на музику. Редактор-упорядник збірника «Прогуділа хуртовина» старший викладач кафедри музикознавства та методики музичного виховання Інституту мистецтв Дарія Лесик, представила глибокий музикознавчий і досконалий виконавський аналіз музики солоспівів нового збірника, зокрема зазначила: «Автор знайшла свій власний самобутній стиль. Музику творів об'єднує відчуття сучасності, ласкава і чиста інтонація перегукується з народною піснею і саме вона визначила проникливий ліризм, особливу мелодику, щирість і простоту цих творів. Багато розвинений фортепіанний супровід вказує, що автор є прекрасною піаністкою, яка добре знає специфіку інструмента».

Присутні на презентації мали змогу насолоджуватися музичними творами на слова Богдана Лепкого у виконанні заслуженої артистки України доцента Ольги Молодій, солістки народного аматорського хору «Просвіта» м. Бережани Лілії Слободної, лауреата міжнародного конкурсу ім. І. Б. Веселовського вокального колективу «Ладо» у складі Лідії Курбанової, Людмили Обух, Христини Пинчук, Ірини Яців, та студентів Оксани Савчук, Андрія Галавая, Марії Санкович, Василя Дмитерчука. На заході також звучали поезії Б. Лепкого.

Видання стало продовженням збірника хорових творів «Ми віримо» на слова Богдана Лепкого, який Є. Біркова спільно з музеєм Б. Лепкого видали у 2012 р. до 140-ї річниці від дня народження письменника.

Лепківська цитата дня

 

 

У різдвяні свята

Спішім брат до брата,

Позабудьмо, що нас ділить,

Що відводить нас від ціли,

І заколядуймо...

 

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання