Філателістична виставка "Зима, що нас змінила""

16 січня 2017 року в обласному комунальному музеї Богдана Лепкого відкрилась філателістична виставка «Зима, що нас змінила», яка діятиме впродовж 16 – 22 січня. У день відкриття відбулась зустріч з автором колекції Юрієм Заблоцьким, громадським діячем, філателістом, учасником Революції Гідності та АТО, командиром гармати та бійцем Правого Сектору.

 

Експозицію виставки складають 80 аркушів філателістичного матеріалу, який присвячений новітній історії України та 25-літтю від Дня Незалежності нашої держави. У 2016 році на ІІІ-й Міжнародній філателістичній виставці, яка проходила в Одесі, експонат Юрія Заблоцького відзначений бронзовою медаллю. У своєму виступі Юрій зазначив: «Експозицію макетував в Авдіївці у перервах між боями, а вже самі виставкові аркуші друкував у Дніпропетровську (нині місто Дніпро), будучи у відпустці». Окрасою цієї колекції є не тільки перші поштові марки незалежної України повними аркушами, а й конверти з відтисками календарних та спеціальних штемпелів з прифронтової зони, нарукавні шеврони ДУК Правий Сектор та ін. Почесне місце в колекції займає лист від королеви Великої Британії.

На перші дві зустрічі з автором завітали учні 8 класу Бережанської гімназії ім. Б. Лепкого та 10 класу Бережанської ЗОШ № 2. Багато запитань пан Юрій Заблоцький отримав від учнів про війну, про бойовий дух наших оборонців та зокрема про те, як йому вдається поєднувати війну і філателію. На завершальну третю зустріч прийшли волонтери, учасники АТО та громадськість нашого міста. Про значення філателії в нашій державі говорив громадсько-політичний діяч та колекціонер Володимир Ханас (м. Тернопіль). Найактивнішим учасникам зустрічей у подарунок він вручив марки, видрукувані за проектом «Власна марка», присвяченого 25-річчю нобелівських читань на Тернопільщині.

Ці зустрічі були дуже теплими і цікавими, сповненими непересічного патріотизму і великої любові до своєї Батьківщини.

Запрошуємо всіх бажаючих переглянути філателістичну виставку «Зима, що нас змінила» у музей Богдана Лепкого, адже після Бережан виставка Юрія Заблоцького помандрує до міста Кременця.

Лепківська цитата дня

Дивіться – Азія на нас іде! Орди заливають нас, мов потоп, палять городи й села, руйнують культуру, грозять неволею, - а ви й дальше воюєте самі поміж собою? А ви й дальше сваритеся о межу, видираєте один одному малий клаптик землі, щоби стратити цілу країну? А ви й дальше маєте на увазі тільки власне ваше добро, власні достатки й власні почесті! Вас вітчина мало що обходить!

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання