«Різдвяна казка Богдана Лепкого»

"І знов Різдво

Ах, скільки раз

Воно неначе казка, міт

З давно-давно минулих літ

Являлося посеред нас!.."

Такими рядками Богдан Лепкий озвався про Різдво - найбільш улюблене для кожного свято.  Нинішнім четвертокласникам із Бережанської ЗОШ №1 лише дев’ять років, і Лепкове казкове та поетично ностальгійне Різдво у їх устах звучить неймовірно щиро і святочно. А ще різдвяні пісні – Колядки легкокрилі завжди найбільш радісно та яскраво оживають у виконанні дітей.

Згадати найулюбленіші миттєвості зимових святкувань, поділитися своєю любов’ю і враженнями Святвечора, а також гарно поколядувати до музею Богдана Лепкого завітали учні 4-В класу разом зі своїм вчителем Тетяною Андріївною Дубіч.

 

Саме дійство колядувань проводилось у народно-обрядовому стилі, коли у Лепківську світлицю музею почергово входили колядники - чотири групи учнів, на які був умовно поділений 4-В клас. Колядники гарно зодягнені у вишиваний український одяг, виконували свою коляду, виголошували неповторні віншування. Педагог же правила за добру господиню, ласкаво запрошуючи усіх до столу. Подібно до українських родин, діти утворили чотири маленькі осередки різдвяних столів.

Таким чином вони дружно слухали розповіді Тетяни Андріївни про різдвяні та новорічні звичаї нашого народу, декламували різдвяну і новорічну поезію Богдана Лепкого. Діти вголос зачитували уривки із Біблії, в яких йдеться про Різдво Христове, відповідали на запитання вікторини і знову колядували. Врешті за прекрасне заняття усі діти отримали «коляду» - смачно приготовленні домашні смаколики, ласощі, запашний узвар і фрукти, які приготували для них батьки і вчителька.

 

Лепківська цитата дня

 

 

У різдвяні свята

Спішім брат до брата,

Позабудьмо, що нас ділить,

Що відводить нас від ціли,

І заколядуймо...

 

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання