ШЕВЧЕНКІАНА МУЗЕЮ БОГДАНА ЛЕПКОГО

Вже традиційно у березні в музеї Богдана Лепкого проводяться літературні уроки для учнів та студентів, на яких висвітлюється тема лепківської шевченкіани. Кожного року працівники музею концентрують увагу на новій грані шевченкіани, адже інтерес до Т. Шевченка проявився в усіх напрямках діяльності Б. Лепкого – поета, вченого, публіциста, промовця, редактора, художника.

Цього року старший науковий співробітник музею Стрілець Н. Л. для старшокласників підготувала урок на тему «Мистецька Шевченкіана Музею Богдана Лепкого». Першими, 2 березня, на такий урок завітали учні 8-Б класу ЗОШ №1 (кл. керівник Кулик В. В.). Діти мали можливість побачити малярські роботи Богдана та Левка Лепких на тему шевченкіани, книги Т. Шевченка, які видавав і оформляв як художник Б. Лепкий. Окремим блоком були представлені портрети Т. Шевченка роботи інших художників, які зберігаються в музеї: Ярослава Омеляна, Василя Лопати, погруддя Т. Шевченка роботи скульптора Нестора Кисілевського.

Старший науковий співробітник Питель Л. Г. підготувала урок «Жива душа поезії Шевченка» для учнів початкових класів. 7 березня на уроці побували учні 4-Б класу ЗОШ №1 (вч. Дубіч Т. А.). Лідія Григорівна ознайомила дітей із життєвим і творчим шляхом Кобзаря, розповіла про Б. Лепкого як популяризатора та видавця творів Т. Шевченка. Діти переглянули мультфільм «Садок вишневий коло хати…», працювали над розмальовками до поезій Кобзаря, декламували вірші напамять, співали пісень на слова Т. Шевченка та про нього.

 

До шевченківських днів в музеї оформлено книжково-ілюстративну виставку «Постать Т. Шевченка в творчості Б. Лепкого», а також можна замовити тематичну екскурсію «Шевченкіана Богдана Лепкого».

Лепківська цитата дня

 

 

У різдвяні свята

Спішім брат до брата,

Позабудьмо, що нас ділить,

Що відводить нас від ціли,

І заколядуймо...

 

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання