НІЧ В МУЗЕЇ - 2017

У надвечіря 18 травня в обласному комунальному музеї Богдана Лепкого з нагоди Міжнародного дня музеїв, Днів Європи в Україні та Всесвітнього дня вишиванки відбулася мистецька акція «Ніч в музеї», що обєднала в собі низку подій. Ті, хто прийшов до музею у вишиванці о 19 00 год. мали можливість побувати на інсценізованій екскурсії при свічках залами музею, на якій не тільки почули маловідомі факти з біографії Богдана Лепкого, а й ближче познайомилися з героями його творів. Учасники драмстудії «Натхнення» (кер. Л. Г. Васютенко) Центру дитячої та юнацької творчості представили уривки з книги Б. Лепкого «Казка мойого життя», читали вірші поета, солістка хору «Просвіта» Лілія Слободна виконала пісню «Бережани, ах які…».

 

 

 

Опісля відбулося представлення філателістичної виставки «Скарби музеїв світу на марках і конвертах», автором якої є голова Бережанського міського товариства Асоціації філателістів України, учасник Революції гідності, АТО, а нині працівник музею Б. Лепкого Олег Поливко. На виставці представлено філателістичну продукцію не тільки України, а й багатьох країн світу – Греції, Аргентини, Нігерії, Перу та ін., які через марки та конверти популяризують колекції, цінні експонати своїх музеїв. Автор виставки наголосив також на тому, що чимало українських скарбів, багато років тому вивезених закордон, наприклад- козацькі клейноди, золото скіфів, і сьогодні залишаються у збірках чужих музеїв, приватних колекціях Кракова, Варшави, Стокгольма, Москви та ін. Доповненням виставки стали путівники музеями світу з бібліотеки автора.

З нагоди відзначення Днів Європи в Україні в музеї було оформлено книжково-ілюстративну виставку «Видавнича діяльність Богдана Лепкого у Європі», на якій представлені раритетні видання із фондів музею. У житті письменника склалося так, що практично усе свідоме життя прожив поза межами рідного краю – викладацька робота в Ягеллонському університеті та гімназіях Кракова (Польща), робота у Просвітньому відділі в таборах для військовополонених російської царської армії в Австрії, Німеччині. Проте, де б не перебував, завжди старався працювати на благо українського народу, популяризувати його культуру, видавав українську книгу.

Наступний захід був присвячений історії кохання Богдана та Олександри Лепких. Своє право на кохання, одруження їм довелося виборювати більше року – таємне листування, переживання розлуки, що виливалося в неперевершену інтимну лірику. Зрештою, подолавши спротив родини, 120 років тому – 2 лютого 1897 р., вони одружилися, вінчання відбулося у кафедральному соборі м. Коломиї. Учасники драмстудії «Натхнення» (кер. Л. Г. Васютенко) на основі інтимної лірики Б. Лепкого, представили до уваги глядачів композицію «В твоїх очах я небо бачу…». Юні актори майстерно вжилися у ролі закоханих, зуміли передати переживання та емоції ліричного героя.

 

 

Наступним кроком стала поетично-музична година «Купаюся у музиці твоїй…» з українським письменником, Заслуженим діячем мистецтв України, лауреатом міжнародної літературної премії ім. Г. Сковороди «Сад божественних пісень» Сергієм Лазо. Сергій Лазо знаний поет-пісняр. Йому, як поету та композитору, належать такі відомі пісні як «Ні обіцянок, ні пробачень», «Ти подобаєшся мені», «Афіни-Київ-Істамбул», «Вперше», «Не йди» та ін. Серед виконавців його творів ВасильЗінкевич, Таїсія Повалій, Віктор Павлик, Оксана Пекун, Ірина Сказіна, Наталія Сумська, Гайтана, гурти «ManSound», «С.К.А.Й.» та ін. Сергій Лазо не тільки автор, а й виконавець. Для бережанців митець виконав чимало власних пісень, як уже знаних, так і нових. Зовсім по-іншому звучали популярні «Ти подобаєшся мені», «Ні обіцянок, ні пробачень» в неповторному авторському виконанні. Глядачі справді «купалися» у прекрасній авторській музиці, поетичному слові, кожен почув співзвучні тільки його душі слова та отримав потужний позитивний емоційний заряд. Для музею автор подарував власні збірки поезій «Магія кружіння», «Майстри часу та ще чогось...».

 

На завершення заходу Юрій Юськів зачарував усіх мистецтвом сучасного танцю. Спочатку була коротка розповідь «Мій шлях до мистецтва танцю», а потім – неперевершений сам танець, точніше кілька, і, звичайно, невеличкий майстер-клас, що переріс у дискотеку.

Можемо сміливо стверджувати, що обіцяні в афіші море позитивних емоцій та яскравих вражень наші відвідувачі отримали.

Лепківська цитата дня

 

 

У різдвяні свята

Спішім брат до брата,

Позабудьмо, що нас ділить,

Що відводить нас від ціли,

І заколядуймо...

 

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання