МАТИ - БЕРЕГИНЯ РОДУ

У другу неділю травня, коли все довкола буяє і квітує, ми відзначаємо одне з найпрекрасніших свят — День Матері. Мама — саме та людина, на прикладі якої ми вчимося ніжності й любові до близьких людей, поваги та ввічливості до інших. З цієї нагоди старший науковий співробітник музею Богдана Лепкого Шевців Оксана провела літературно-музичне свято «Мати – берегиня роду» з учнями 3-го і 4-го класів Біщівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів.

Основою сценарію стала творчість Богдана Лепкого, який з великою любов’ю оспівував образ Матері:

Як мені вас не любити,
батьку рідний, нене,
та ж ви мене згодували
і дбали про мене.

Та ж ви мене згодували
щирими руками,
ой, немато ніде в світі,
як в батька і мами.

Батько розуму навчає,
мати приголубить,
ніхто мене так на світі,
як вони, не любить…

Діти декламували напам’ять поезії про трьох Матерів у житті кожної людини – маму, що народила, Божу Матір, Матір-Україну, представили інсценізацію уривку з книги «Казка мойого життя» Б. Лепкого – «Цвіт щастя», співали пісень про маму. Окрасою свята стали також танцювальні композиції для найдорожчих матусь.

 

На завершення дійства діти вручили мамам і бабусям квіти та невеличкі подаруночки.

Лепківська цитата дня

Дивіться – Азія на нас іде! Орди заливають нас, мов потоп, палять городи й села, руйнують культуру, грозять неволею, - а ви й дальше воюєте самі поміж собою? А ви й дальше сваритеся о межу, видираєте один одному малий клаптик землі, щоби стратити цілу країну? А ви й дальше маєте на увазі тільки власне ваше добро, власні достатки й власні почесті! Вас вітчина мало що обходить!

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання