КОНФЕРЕНЦІЯ В РОГАТИНІ ДО 110-Ї РІЧНИЦІ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ Р. ШУХЕВИЧА

16 травня в Рогатині відбулася регіональна науково-практична конференція «Українське націоналістичне підпілля в 20-50-х роках ХХ століття на теренах Західної України», присвячена 110-й річниці з дня народження Р. Шухевича.

Гостей конференції зустрічав духовий оркестр учнів Пуківської ЗОШ І-ІІІ ступенів під керівництвом Любомира Левківа. В фойє районного будинку культури було представлено тематичні експозиції музею «Підпільна штаб-квартира Романа Шухевича» с. Княгиничі, регіонального історико-краєзнавчого музею «Опілля» та музею «Визвольних змагань» с. Жовчів.

Конференція розпочалася прологом «Вічна слава в кетягах калини», який виконали працівники районного будинку культури. Після внесення пластунами до зали Державного прапора України та прапора УПА, у виконанні хору «Сурма», під керівництвом заслуженого працівника культури України Євгена Падучака,  зазвучали Гімн України та гімн УПА. На плідну роботу конференцію благословив отець Дмитро Бігун. З вітальними словами до учасників конференції звернулися голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, голова Рогатинської районної ради Роман Гринишин. До вітань приєднались депутати обласної ради Богдан Дідик та Ігор Тринів, а також Рогатинський міський голова Сергій Насалик. Почесними гостями конференції стали Дарина Полюга (м. Львів) – дружина Любомира Полюги, охоронця Романа Шухевича, а також члени братства ОУН-УПА Рогатинського району.

Уроботі конференції взяли участь директор обласного комунального музею Богдана Лепкого в м. Бережани Ірина Ухман з доповіддю «Специфіка створення та роботи шкільних музеїв на прикладі історико-краєзнавчого музею імені Галини Дидик Шибалинської ЗОШ І-ІІ ст.» та голова Бережанського міського товариства Асоціації філателістів України, працівник музею Олег Поливко з доповіддю «Визначні діячі ОУН та УПА у боротьбі за українську державу (про що розповідають нам марки, конверти, штемпелі)».

Слухачами конференції були вчителі історії освітніх закладів району, учні старших класів шкіл міста Рогатина, гімназисти, студенти та викладачі аграрного коледжу, працівники клубних та бібліотечних установ району, громадськість району, представники засобів масової інформації.

За матеріалами: http://www.galychyna.if.ua

Лепківська цитата дня

 

 

У різдвяні свята

Спішім брат до брата,

Позабудьмо, що нас ділить,

Що відводить нас від ціли,

І заколядуймо...

 

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання