ЮВІЛЕЙ СОЛОМІЇ КРУШЕЛЬНИЦЬКОЇ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ

17 травня в Івано-Франківському обласному краєзнавчому музеї відбулися заходи, присвячені 145-річчю від дня народження Соломії Крушельницької. О 12 год. розпочалась робота наукової конференції «Соломія Крушельницька та її час». Участь у роботі конференції взяла директор обласного комунального музею Богдана Лепкого в м. Бережани Ірина Ухман з доповіддю «Дружні та творчі звязки Богдана Лепкого та Соломії Крушельницької».

Також увазі відвідувачів було представлено виставку «На вершині світової слави», основою якої є фондові колекції Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові. На виставці демонструються оригінальні матеріали з фондів Музею Соломії Крушельницької, які розкривають найважливіші етапи життя і творчості української співачки, її виступи на найвідоміших оперних та концертних сценах світу. Це – фотографії С. Крушельницької в різних ролях та в приватному житті, програми її виступів, клавіри опер з бібліотеки артистки, її особисті речі, документи, художні твори. Доповнюють експозицію реконструкції сценічних костюмів Соломії Крушельницької.

Окремо представлена тема виступів Соломії Крушельницької в містах Західної України на початку ХХ ст. Всі ці матеріали дають відвідувачам можливість краще пізнати велич і надзвичайний талант однієї з найбільших оперних співачок минулого століття, 145-річний ювілей якої відзначаємо цього року.

За матеріалами: http://www.salomeamuseum.lviv.ua/news/277.htm

Лепківська цитата дня

Дивіться – Азія на нас іде! Орди заливають нас, мов потоп, палять городи й села, руйнують культуру, грозять неволею, - а ви й дальше воюєте самі поміж собою? А ви й дальше сваритеся о межу, видираєте один одному малий клаптик землі, щоби стратити цілу країну? А ви й дальше маєте на увазі тільки власне ваше добро, власні достатки й власні почесті! Вас вітчина мало що обходить!

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання