ЗРОДИЛИСЬ МИ ВЕЛИКОЇ ГОДИНИ

15 жовтня у районному будинку культури відбувся творчий звіт аматорських мистецьких колективів та майстрів мистецтв Бережанщини «Зродились ми великої години», присвячений Дню захисника України та 75-річчю УПА. Участь у заходах взяв і Обласний комунальний музей Богдана Лепкого в м. Бережани, зокремка працівники музею оформили виставку «Усе житття в офіру Україні», на якій були представлені видання творів Богдана та Левка Лепких на патріотичну тематику. Окремим розділом на виставці були представлені книги із фондів музею, присвячені ОУН та УПА.

Патріотична лірика братів Лепких не втрачає своєї актуальності в наш час. Чимало їхніх поетичних текстів, що стали піснями, звучать сьогодні зі сцени, в окопах українських вояків на сході країни. Діячі були гордими українською культурою, її минулим і перспективою в майбутньому. Докладали максимум зусиль для того, щоб стерти з України порох провінційності, прищіпити українцям усвідомлення свого місця у світовому історичному та культурному процесі.

Нехай життєвим мотто для кожного свідомого українця буде лепківське:

Не кидай плуга серед ниви,

Не жалуй зерна на засів,

І йди спокійно, терпеливо

На шелест кіс і бреньк серпів.

         Коли ж тобі не дасть зла доля

         Збирати жито восени,

         Ти працював для свого поля,

А збіжжя хай пожнуть сини.

З нас кожний місце власне має,

І на роботу єсть свій час,

Нехай же рук не опускає

Ніколи і ніхто із нас.

Лепківська цитата дня

Дивіться – Азія на нас іде! Орди заливають нас, мов потоп, палять городи й села, руйнують культуру, грозять неволею, - а ви й дальше воюєте самі поміж собою? А ви й дальше сваритеся о межу, видираєте один одному малий клаптик землі, щоби стратити цілу країну? А ви й дальше маєте на увазі тільки власне ваше добро, власні достатки й власні почесті! Вас вітчина мало що обходить!

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання