МІСЬКИЙ КОНКУРС ЧИТЦІВ ТВОРІВ БОГДАНА ЛЕПКОГО

17 листопада на відзначення145-ї річниці від дня народження Богдана Лепкого музей письменника спільно з відділом освіти, молоді і спорту Бережанської міської ради провели конкурс читців творів Б. Лепкого «Поезія правдива цвіте в душі, як весна…» серед учнів міських шкіл.

 

 

Переможці та призери конкурсу традиційно, окрім дипломів, будуть нагородженні поїздкою у театр. Так, уже 21 листопада учні 6-11 класів поїдуть на виставу «Мазепа. Сповідь перед людьми та часом». В основу пєси, авторами якої є лауреати премії ім. братів Богдана та Левка Лепких заслужений діяч мистецтв України, письменник Богдан Мельничук та народний артист України, головний режисер театру Олег Мосійчук, покладено роман Богдана Лепкого «Мазепа». Показ вистави на сцені Тернопільського академічного обласного драматичного театру ім. Т. Шевченка відновлено після пятирічної перерви. Цю подію приурочено до Дня Національної гідності, 310-й річниці з часу перебування Івана Мазепи в Бережанах та Почаєві й 145-річчю від дня народження Богдана Лепкого. Спектакль про гетьмана України Івана Мазепу, його стосунки з Мотрею Кочубеївною, царем Петром І, про події під Полтавою 1709 року особливо актуальний сьогодні – у час російсько-української війни.

 

 

 

Лепківська цитата дня

Дивіться – Азія на нас іде! Орди заливають нас, мов потоп, палять городи й села, руйнують культуру, грозять неволею, - а ви й дальше воюєте самі поміж собою? А ви й дальше сваритеся о межу, видираєте один одному малий клаптик землі, щоби стратити цілу країну? А ви й дальше маєте на увазі тільки власне ваше добро, власні достатки й власні почесті! Вас вітчина мало що обходить!

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання