СВІЧА ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ В УКРАЇНІ

Щороку в останню суботу листопада український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів жертв Голодоморів 1921-1923, 1932-1933, 1946-1947 років, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії нашої країни.

На вшанування памяті жертв Голодоморів в Україні працівниками Обласного комунального музею Богдана Лепкого в м. Бережани було оформлено книжково-ілюстративну виставку «Український народ – випробування голодом». На виставці представлені збірники документів, фотографії та публікації про геноцид української нації, спогади і свідчення очевидців, тих, хто у своїй пам’яті крізь роки проніс страждання та біль, спричинені тоталітарним режимом.

Для учнівської (5-11 класів Бережанської обласної комунальної загальоноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ст. з поглибленим вивченням трудового навчання; 9, 6 та 7 класів ЗОШ І-ІІІ ст. №3 м. Бережани; 7 класу Бережанської школи-гімназії ім. Б. Лепкого) та студентської молоді міста проведено уроки пам’яті «Жнива скорботи». Їх метою є висвітлення теми Голодоморів в Україні, усвідомлення трагізму у долі рідного народу, формування громадянської відповідальності за майбутнє Батьківщини, сприяння зростанню патріотичних почуттів на засадах особистісного розуміння історії. Учасники заходу почули розповідь старшого наукового співробітника музею Питель Л. Г. про передумови та причини Голодоморів в Україні, переглянули відеопрезентацію із документальних фотографій, зроблених у ті страшні часи, ведуча зачитала хвилюючі спогади очевидців, наприкінці заходу був проведений огляд літератури книжково-ілюстративної виставки. Для студентів ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний коледж» також продемонстрували фільм з елементами хроніки про Голодомор 1932-1933 років в Україні.

 

 

 

 

 

 

Смуток огортає душу, коли вчитуєшся й осмислюєш рядки архівних документів, вислуховуєш сповнені печалі розповіді очевидців Голодоморів, штучно створених в Україні. Але правду про це повинні знати всі, якою б гіркою вона не була.

Лепківська цитата дня

Дивіться – Азія на нас іде! Орди заливають нас, мов потоп, палять городи й села, руйнують культуру, грозять неволею, - а ви й дальше воюєте самі поміж собою? А ви й дальше сваритеся о межу, видираєте один одному малий клаптик землі, щоби стратити цілу країну? А ви й дальше маєте на увазі тільки власне ваше добро, власні достатки й власні почесті! Вас вітчина мало що обходить!

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання