ДИВОСВІТ ТВОРЧОСТІ МИХАЙЛА ДИРБАВКИ

Впродовж листопада-грудня відвідувачі музею Богдана Лепкого мали можливість поринути дивосвіт творчості тернопільського художника, члена Національної спілки художників України Михайла Дирбавки.

Михайло Васильович митець широкого творчого діапазону — займається різьбою по дереву, оформленням інтер’єрів, живописом, графікою, розписує церкви. На виставці представлені роботи різних жанрів: пейзажі, портрети, натюрморти. Зачаровують глядача неймовірної краси природа, вдало передані характери людей, велич пам’яток архітектури, віє пахощами бузку та півоній від натюрмортів.

 

 

10 грудня у музеї Богдана Лепкого відбулася зустріч з художником Михайлом Дирбавкою. Щоб поспілкуватися з митцем, висловити свої враження від його мистецьких робіт прийшли школярі Бережанської ЗОШ №2 та гімназисти, музейники, бібліотекарі, вчителі. Несподіваними дарунками для Михайла Дирбавки стали поезії Б. Лепкого, які майстерно продекламували переможці районного та міського конкурсів читців Христина Андрусишин та Лідія Герасимів. А лепківські пісні у виконанні солістки хору «Просвіта» Лілії Слободної, «Гей, чудові наші гори», «Прогуділа хуртовина», стали чудовим словесно-музичним доповненням до пейзажів художника. Поет, член Національної спілки письменників України, лауреат премії ім. братів Богдана та Левка Лепких Василь Савчук написав поетичний відгук на виставку, що надзвичайно зворушило митця.

 

 

Вчений секретар ДІЗу в м. Бережани, лауреат премії ім. братів Богдана та Левка Лепких Надія Волинець, старший науковий співробітник Бережанського краєзнавчого музею Володимир Парацій, керівник гуртків ЦДЮТ Лариса Васютенко, вчитель ЗОШ №2 Наталія Мандзій говорили про майстерність художника у створенні поертретів, вмінні вловити погляд, що передає стан душі портретованого, послання для нащадків, захоплювалися красою української природи, яку часто не помічаємо доти, поки майстер пензля не зупинить мить на полотні, перед знавцями відомих пам’яток у новому, незвичному ракурсі постали Олеський замок, каплиця на Лисоні.

 

Від музею Михайлу Васильовичу було вручено Подяку за експонування персональної виставки, співпрацю з музеєм та вагомий особистий внесок у розвиток українського мистецтва. Митець для фондів музею подарував власну роботу "Каплиця на г. Лисоні" та каталог робіт. Зустріч залишила приємні враження від спілкування з художником та його творами.

Лепківська цитата дня

Забудьте торг життя на мить,

Втишіться, Господь з вами!

Чи чуєте?.. Вона летить

Надземними шляхами!

Вона, колядка … Боже мій,

Спішіться, сестро, брате,

Назустріч гості дорогій

Йдіть і ведіть до хати!

      Богдан Лепкий

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання