Тернопільська обласна рада

 

oda.te.gov.ua

 

kultoda.com.ua

 

mincult.kmu.gov.ua

 

president.gov.ua

 

rada.gov.ua

 

Бережани

Нас відвідали:

2015602
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
1108
1478
12653
1108
2015602

"МАНДРІВКА В ЕПОХУ БАРОКО" ВДАЛАСЯ

Мистецька акція «Канікули з Богданом Лепким», започаткована у 2019 році працівниками музею спільно з музиканткою Оленою Журовою-Цьолкою, перетривавши усі карантинні обмеження, нарешті отримала своє продовження. 6 серпня відбулася третя частина канікул «Мандрівка в епоху бароко».

За допомогою пізнавальних відеороликів учасники акції — діти, дорослі та дорослі діти — познайомилися з мистецтвом епохи бароко. Працівники музею розповіли чим проявив себе цей вишуканий та яскравий стиль в архітектурі та скульптурі; як його інтерпретували в Україні, витворивши окремий напрямок — українське (козацьке) бароко; в чому полягали відмінності між східним і західним напрямками в українському бароко; зрештою довідались які будівлі в рідному місті зберігають ознаки цього стилю і як захоплено Богдан Лепкий описував неймовірної краси іконостас монастирської церкви у Краснопущі, який був зразком саме українського бароко («Ажурові стовпи, густа плетінка виноградних віток, листків і китиць, а до того так люблені в нас соняшники …»).

Музиканти Олена Журова-Цьолка та Євгенія Біркова представили музичну візитку бароко. Пані Олена познайомила з музичними інструментами епохи бароко, зокрема пояснила як побудовано орган — найбільший духовий клавішний музичний інструмент, а далі відбулось знайомство і з найвизначнішим композитором, з іменем якого асоціюється саме цей стиль у музиці — Йоганном Себастьяном Бахом.

Учасники акції під проводом пані Олени перегорнули найцікавіші сторінки біографії композитора — у якому віці здобув звання найкращого органіста Європи, чому мандрував пішки 400 кілометрів, хто з його 20 дітей також здобув визнання у музиці та у рекламній акції якого напою митець брав участь, а ще які твори композитора записані на Золотий диск «Вояжера».

Пані Євгенія виконала кілька творів Баха на піаніно, серед яких частина сюїти — бароковий танець «Алеманда». Саме цим твором музикантка проклала місточок до бесіди про барокові танці, зокрема на відео було представлено виконання менуету, а справжнє здивування викликала постановка, у якій мистецьки поєднано барокову музику Баха та модерний танець.

 

 

У заключній частині акції усі охочі до малювання мали нагоду поімпровізувати під барокову музику, на цей раз засобами до втілення художніх образів стали акварельні олівці та кава, до популяризації якої доклав руку сам Йоганн Себастьян Бах.

 

Щиро сподіваємося, що й наступні частини мистецької акції «Канікули з Богданом Лепким» стануть для наших відвідувачів цікавими, захопливими, такими що спонукають до творчості та саморозвитку.

Лепківська цитата дня

Дивіться – Азія на нас іде! Орди заливають нас, мов потоп, палять городи й села, руйнують культуру, грозять неволею ... 

Зараз на сайті

На сайті 16 гостей та відсутні користувачі

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання