Тернопільська обласна рада

 

oda.te.gov.ua

 

kultoda.com.ua

 

mincult.kmu.gov.ua

 

president.gov.ua

 

rada.gov.ua

 

Бережани

Нас відвідали:

2015559
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
1065
1478
12610
1065
2015559

ВІДКРИТТЯ І НЕСПОДІВАНКИ 4 «КАНІКУЛ З БОГДАНОМ ЛЕПКИМ»

13 серпня у виставковій залі музею Богдана Лепкого відбулася четверта частина «Канікул з Богданом Лепким», що мала тему «Музика, що лине крізь століття…. Моцарти».

Із захопливої розповіді Олени Журової-Цьолки, яка була проілюстрована цікавими фото та музичними роликами, присутні познайомилися із трьома поколіннями відомої родини музикантів — Моцартів.

 

Зокрема пані Олена розповіла як прийшов до музики Леопольд Моцарт, коли почав музикувати його син Вольфганг Амадей та як жилося в тіні геніального батька «Львівському Моцарту» — Францу Ксаверу, у яких містах Галичини він проживав, про LvivMozArtфестиваль та його засновницю Оксану Линів.

Учасники мистецької акції мали змогу послухати записи творів усіх трьох Моцартів — «Дитячу симфонію» (або «Симфонія іграшок») Леопольда Моцарта, фортепіанні варіації ре-мінор на тему української народної пісні «У сусіда хата біла» Франца Ксавера Моцарта, фрагменти Симфонії №40, дует Папагено і Папагени із опери «Чарівна флейта» Вольфганга Амадея Моцарта. Щире захоплення присутніх викликало майстерне виконання піаністкою Євгенією Бірковою ІІІ частини Сонати №11 (більш знаної як «Турецький марш») В. А. Моцарта.

 

 

У ході бесіди з’ясувалося, що Вольфганга Амадея Моцарта і Богдана Лепкого поєднує місто Відень, тож присутні, за допомогою працівників музею, перегорнули віденські сторінки біографії славного бережанця. Справжньою несподіванкою було виконання поезії Б. Лепкого «Ялиця» однією з учасниць Мистецької акції.

 

На завершення усі присутні — дорослі, діти і дорослі діти — мали нагоду «розмалювати» Моцарта або іншу музичну розмальовку, звичайно ж, під супровід музики Моцартів.

 

 

Лепківська цитата дня

Дивіться – Азія на нас іде! Орди заливають нас, мов потоп, палять городи й села, руйнують культуру, грозять неволею ... 

Зараз на сайті

На сайті 10 гостей та відсутні користувачі

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання