Школа писанкарства в обласному музеї Богдана Лепкого

З 1 по20 квітня в обласному комунальному музеї Богдана Лепкого проводяться навчання у школі писанкарства. Мета – навчити учасників школи основ техніки писанкарства, виявляти та розвивати у дітей та молоді творчі здібності та уяву, формувати естетичні почуття, почуття етнічної та національної свідомості, прищеплювати любов до народних традицій та народного мистецтва, виховувати в них духовність, формувати позитивне ставлення до християнського свята – Великодня.

Розпочиналися заняттях з молитви. Далі працівники музею ознайомлювали присутніх з історією, значенням української писанки, її видами та регіональними особливостями її написання. Для учасників школи були розроблені буклети із зображенням символів, що зображуються на писанках, трактуванням їхнього значення. Учасники із захопленням опановували та вдосконалювали техніку писанкарства, використовуючи як традиційні узори, символи, так і власні.Дані уроки дали можливість показати учнівській та студентській молоді як можна цікаво та корисно провести своє дозвілля.

Цього року у школі писанкарства взяли активну участь студенти БАТІ (керівники Жеребецька О.М., Зборівська О., Куца С.І., П’єнтак Г.І., Тернова І.В.) та учні всіх Бережанських шкіл.

Для відвідувачів було оформлено книжково-ілюстративна виставку «Твори Богдана Лепкого на Великодню тематику» та виставку «Котилася писанка» (дряпанки, крашанки, мальованки, крапанки, писанки бережанських майстринь з колекції нашого музею).

Закриття школи писанкарства відбудеться 24 квітня в дворику ратуші. Найкращі роботи будуть відзначені, вони поповнять музейну колекцію та будуть експонуватися у виставковому залі нашого музею. В рамках проведення завершального етапу роботи школи відбудеться літературне свято «І на Великдень буду я з тобою, рідний краю…» (за творчістю Богдана Лепкого) та виконання гаївок.

Лепківська цитата дня

 

 

У різдвяні свята

Спішім брат до брата,

Позабудьмо, що нас ділить,

Що відводить нас від ціли,

І заколядуймо...

 

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання