Тернопільська обласна рада

 

oda.te.gov.ua

 

kultoda.com.ua

 

mincult.kmu.gov.ua

 

president.gov.ua

 

rada.gov.ua

 

Бережани

Нас відвідали:

1055352
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
628
852
8171
19718
1055352

Стрийська Шевченкіана

4 березня у виставковій залі Стрийського краєзнавчого музею «Верховина» відбулося відкриття виставки «Стрийська Шевченкіана» та презентація проекту «Тарасова стежина» - своєрідної збірки вишиваних композицій, присвяченої 200-літтю Тараса Шевченка. Автором цього незвичного проекту є активна стрийська просвітянка Ольга Шевцова. Ще 22 травня 2011 року у річницю перепоховання Т. Шевченка в Україні у Стрию біля пам’ятника «Будителі» відбулося освячення полотна, яке просвітянки придбали для вишиваних композицій.

Першу назву «Тарасова стежина», що мала б тематику життя і творчості Кобзаря, було доповнено його словами «Свою Україну любіть…». Композиції, зібрані у рушнику, втілили ідею України, її духовності, краси через особисте бачення кожної майстрині, її емоції, сприйняття суті Шевченка та його любові до України. Це велика творча праця багатьох вишивальниць. Недаремно чимало своїх творів Тарас Шевченко присвятив саме жіноцтву.

Авторами вишитих композицій, що склали рушник, є майстрині з різних міст, а саме: Стрия, Бережан, Львова, Старого Самбора та ін. Найактивнішими учасниками проекту стали члени кредитної спілки «Вигода», працівники її філій. Так, наше місто у цьому проекті представлено двома роботами. Працівники бережанської філії спілки Футерко Марина та Плонська Світлана вишили логотип святкування 200-річчя Кобзаря, автором якого є Олег Шупляк, а старший науковий співробітник музею Богдана Лепкого Стрілець Наталія в обрамленні геометричного орнаменту та мережки вишила строфу з поезії Б. Лепкого «Благословенна най буде година». Музей Б. Лепкого не міг не долучитися до пошанування поважного ювілею Пророка нації, адже Шевченкіана Б. Лепкого є однією з найбільших та найрізноманітніших. Письменник прославив Кобзаря і як майстер художнього слова, і як літературознавець, редактор та упорядник книг, художник, промовець. А ще музей єднає багаторічна співпраця з кредитною спілкою «Вигода».

Приємною несподіванкою і для вишивальниць, і для відвідувачів виставки став спеціально виданий буклет, в якому поміщено світлини майстринь та їх вишиваних композицій. Кожен, хто завітав на відкриття виставки «Стрийська Шевченкіана» отримав його в подарунок. Також О. Шевцова вручила спеціальні подяки учасникам проекту.

Лепківська цитата дня

Забудьте торг життя на мить,

Втишіться, Господь з вами!

Чи чуєте?.. Вона летить

Надземними шляхами!

Вона, колядка … Боже мій,

Спішіться, сестро, брате,

Назустріч гості дорогій

Йдіть і ведіть до хати!

      Богдан Лепкий

Зараз на сайті

На сайті 19 гостей та відсутні користувачі

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання