НЕЗАБУТНІ ВРАЖЕННЯ ВІД "МАЗЕПИ"

21 листопада працівники Обласного комунального музею Богдана Лепкого в м. Бережани організували для учнів шкіл міста і району, переможців конкурсів читців творів Богдана Лепкого, та інтелігенції міста поїздку у Тернопільський академічний обласний український драматичний театр ім. Т. Г. Шевченка на виставу «Мазепа. Сповідь перед людьми і часом». Авторами пєси є лауреати премії ім. братів Богдана та Левка Лепких заслужений діяч мистецтв України, письменник Богдан Мельничук та народний артист України, головний режисер театру Олег Мосійчук. Для бережанців це особливо знакова подія, оскільки відновлена до показу вистава написана за мотивами творів Б. Лепкого.

Постать гетьмана Івана Мазепи – проклятого, забутого, зрадженого – була у центрі уваги Богдана Лепкого, спонукала його до створення правдивого образу провідника українського народу у творі «Мазепа», залишається актуальною і в наш час. Усьому творчому колективу, що працював над постановкою, вдалося завдяки майстерній грі, яскравим костюмам, наймовірній пластиці, спецефектам перенести глядачів у добу непримиренної боротьби за незалежність України. Переглядаючи одну з найтрагічніших сторінок нашої історії, кожен глядач мав змогу ще раз задуматись над одвічним питанням: допоки на нашу землю приходитимуть чужинці і казатимуть, що через покаяння вони нас приймуть до себе?

Вистава має надзвичайно сильне виховне значення. Тому дуже приємно було бачити багато молоді в залі, адже «діти рівно такі, якими їх виховали батьки».

 

 

Колектив музею щиро вдячний директору Державного лісомисливського господарства Левчуку О. П., постійному меценату музейних проектів, за підтримку талановитої молоді Бережанщини. Переможці конкурсу читців творів Б. Лепкого щорічно мають можливість безкоштовної поїздки до театру. А завдяки сприянню директора Тернопільського академічного обласного українського драматичноготеатру ім. Т. Г. Шевченка Репки Б. Д. отримують ще й пільгові квитки.

 

 

Лепківська цитата дня

 

 

У різдвяні свята

Спішім брат до брата,

Позабудьмо, що нас ділить,

Що відводить нас від ціли,

І заколядуймо...

 

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання