ПОЧАТОК НАВЧАЛЬНОГО РОКУ В МУЗЕЇ БОГДАНА ЛЕПКОГО

Дай же , Боже , щоб я виріс,

В школі гарно вчився ,

Щоб я батькові і неньці

Добре відплатився .

                             Б. С. Лепкий

4 вересня у музеї Богдана Лепкого відбувся черговий урок із серії уроків «Україна на карті Європи» для учнів 3-4 класів (вчителі Копина І. Ф. та Прийдун Л. П.) Бережанської гімназії. Діти ділились спогадами та враженнями про літні канікули, переглянули цікаву відеопрезентацію про мальовничі куточки України та мультфільм «Дружня родина – сильна країна». Працівник музею Поливко Олег Миронович провів екскурсію філателістичною виставкою «На шляху до соборності України». Учні цікавились експонатами виставки та були активними на уроці.

 

 

 

 

ІСТОРІЯ МУЗЕЮ

27 серпня 1995 року старовинна бережанська площа біля ратуші і її маленький затишний, залитий літнім сонцем, дворик приймали поважних гостей із далекого зарубіжжя (США, Канади, Польщі), різних міст України (Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Коломия). Сюди з’їхалися лепкознавці, шанувальники таланту нашого славного земляка, українського письменника Богдана Лепкого. Усіх скликала небувала подія – відкриття державного музею письменника в Бережанах. З того часу почали народжуватися нові сторінки історії міста і України в цілому: відбулась реабілітація доброго імені славного сина своєї землі Богдана Лепкого. А сталося з Божою волею, що весну поетового повернення вже у вільну Україну і в казку його життя із далекої Америки привіз племінник письменника, великий меценат багатьох подвижницьких справ, багатолітній хранитель спадщини письменника д-р Роман Смик (1918–2007). Фундаторами музею стали і його син Роман – доктор медицини, сестра Стефанія з чоловіком о. Володимиром Тарнавським (США), племінник письменника С. Ремеза, Н. Головата та Я. Шафранюк-Завадович (Канада).

Детальніше: ІСТОРІЯ МУЗЕЮ

Сучасність

Музеї мають багато особливостей і специфічних рис, зумовлених їхніми науковими, культурно-освітніми, ідеологічними функціями. Найголовніша особливість музеїв полягає у тому, що вони збирають, систематизують, вивчають, зберігають і експонують першоджерела або оригінали. Специфіка меморіальних музеїв (музеї, присвячені видатним людям) полягає у тому, що вони не лише зберігають меморіальний комплекс, пов’язаний з життям і діяльністю видатної людини, а й створюють додаткові експозиції, які показують роль і значення цієї людини в історії, в розвитку науки й культури, розповідають про вшанування її пам’яті.

На сьогоднішній день меморіальний музей Богдана Лепкого проводить збиральницьку, наукову й освітню роботу. Суть одного з найважливіших напрямів музейної діяльності є комплектування фондів. Із фондами працюють наукові співробітники музею, і ця робота орієнтована на збереження, дослідження та використання музейних предметів. На стадії відбору предметів починається і процес їх вивчення, мета якого – встановити, чи мають вони музейну цінність. Придбані предмети фіксуються в документах музею, як державна власність. Таким чином здійснюється їх юридична охорона – облік фондів. Він проводиться на основі подальшого вивчення музейних предметів, оскільки тільки зафіксовані в обліковій документації наукові дані дають змогу порівняти запис і конкретний предмет.

Детальніше: Сучасність

Команда музею

КОЛЕКТИВ

обласного комунального музею

Богдана Лепкого в м. Бережани

        

УХМАН Ірина Василівна

–   директор обласного комунального музею Богдана Лепкого в м. Бережани

 

СТРІЛЕЦЬ Наталія Леонідівна

– старший науковий співробітник обласного комунального музею Богдана Лепкого в м. Бережани

 

ПИТЕЛЬ Ліда Григорівна

– старший науковий співробітник обласного комунального музею Богдана Лепкого в м. Бережани

 

ПОЛИВКО Олег Миронович

–  зберігач комунального музею Богдана Лепкого в м. Бережани

 

ВАСЕНКО Ірина Юріївна

- провідний зберігач фондів обласного комунального музею Богдана Лепкого в м. Бережани

   

СЕМЕНЕЦЬ Ольга Богданівна

-     головний бухгалтер обласного комунального музею Богдана Лепкого в м. Бережани    

 

КРАВЧУК Ольга Іванівна

-    технічний працівник обласного комунального музею Богдана Лепкого в м. Бережани

ЛОГУШ Галина Євгенівна

-     касир обласного комунального музею Богдана Лепкого в м. Бережани

ШЕВЦІВ Оксана

Михайлівна

- старший науковий співробітник обласного комунального музею Богдана Лепкого в м. Бережани

Віртуальна екскурсія музеєм Лепкого

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!

Для повноцінного перегляду «Віртуальної екскурсії» необхідно дочекатися повного завантаження даних, розмір яких становить близько 60 Mб.

Час завантаження залежить від швидкості Вашого Інтернет з’єднання.

Переглянути: Віртуальна...

Лепківська цитата дня

Дивіться – Азія на нас іде! Орди заливають нас, мов потоп, палять городи й села, руйнують культуру, грозять неволею, - а ви й дальше воюєте самі поміж собою? А ви й дальше сваритеся о межу, видираєте один одному малий клаптик землі, щоби стратити цілу країну? А ви й дальше маєте на увазі тільки власне ваше добро, власні достатки й власні почесті! Вас вітчина мало що обходить!

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання