Тернопільська обласна рада

 

oda.te.gov.ua

 

kultoda.com.ua

 

mincult.kmu.gov.ua

 

president.gov.ua

 

rada.gov.ua

 

Бережани

Нас відвідали:

1415289
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
358
1941
7658
5351
1415289

Школа писанкарства в обласному музеї Богдана Лепкого

З 1 по20 квітня в обласному комунальному музеї Богдана Лепкого проводяться навчання у школі писанкарства. Мета – навчити учасників школи основ техніки писанкарства, виявляти та розвивати у дітей та молоді творчі здібності та уяву, формувати естетичні почуття, почуття етнічної та національної свідомості, прищеплювати любов до народних традицій та народного мистецтва, виховувати в них духовність, формувати позитивне ставлення до християнського свята – Великодня.

Розпочиналися заняттях з молитви. Далі працівники музею ознайомлювали присутніх з історією, значенням української писанки, її видами та регіональними особливостями її написання. Для учасників школи були розроблені буклети із зображенням символів, що зображуються на писанках, трактуванням їхнього значення. Учасники із захопленням опановували та вдосконалювали техніку писанкарства, використовуючи як традиційні узори, символи, так і власні.Дані уроки дали можливість показати учнівській та студентській молоді як можна цікаво та корисно провести своє дозвілля.

Цього року у школі писанкарства взяли активну участь студенти БАТІ (керівники Жеребецька О.М., Зборівська О., Куца С.І., П’єнтак Г.І., Тернова І.В.) та учні всіх Бережанських шкіл.

Для відвідувачів було оформлено книжково-ілюстративна виставку «Твори Богдана Лепкого на Великодню тематику» та виставку «Котилася писанка» (дряпанки, крашанки, мальованки, крапанки, писанки бережанських майстринь з колекції нашого музею).

Закриття школи писанкарства відбудеться 24 квітня в дворику ратуші. Найкращі роботи будуть відзначені, вони поповнять музейну колекцію та будуть експонуватися у виставковому залі нашого музею. В рамках проведення завершального етапу роботи школи відбудеться літературне свято «І на Великдень буду я з тобою, рідний краю…» (за творчістю Богдана Лепкого) та виконання гаївок.

Лепківська цитата дня

Дивіться – Азія на нас іде! Орди заливають нас, мов потоп, палять городи й села, руйнують культуру, грозять неволею, - а ви й дальше воюєте самі поміж собою? А ви й дальше сваритеся о межу, видираєте один одному малий клаптик землі, щоби стратити цілу країну? А ви й дальше маєте на увазі тільки власне ваше добро, власні достатки й власні почесті! Вас вітчина мало що обходить!

Зараз на сайті

На сайті 59 гостей та відсутні користувачі

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання