Тернопільська обласна рада

 

oda.te.gov.ua

 

kultoda.com.ua

 

mincult.kmu.gov.ua

 

president.gov.ua

 

rada.gov.ua

 

Бережани

Нас відвідали:

1415374
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
443
1941
7743
5436
1415374

Вручення премії

14 лютого у виставковій залі обласної організації Національної Спілки художників України відбулася 25-та церемонія вручення Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Братів Богдана і Левка Лепких за 2015 рік.

 

У результаті таємного голосування Громадська рада присвоїлапремію:
науковцю, письменнику, заслуженому діячу мистецтв України Олегу Герману – за літературно-мистецькі твори і просвітницьку діяльність в засобах масової інформації;
письменниці, журналістці Валентині Семеняк-Штангей – за багаторічну літературну і журналістську діяльність;
художнику, громадському діячу, Заслуженому художнику України Богдану Ткачику – за цикл художніх полотен «Хресна дорога України» і громадську діяльність;
педагогу, діячу культури Олегу Тернопільському – за багаторічну діяльність щодо збереження пам’яті про Богдана Лепкого.
Голова Громадської ради Богдан Хаварівський повідомив, що вже традиційно фонд премії Братів Лепких формує Ліга підприємців «Українська справа» (голова – Михайло Ратушняк).
На урочинах з нагоди вручення дипломів лауреатів, посвідчень, нагрудних знаків та грошових винагород у виставковій залі зібралася дружня літературно-мистецька родина Тернопілля та представники громадськості.Називаючи прізвища достойників, голова громадської ради Богдан Хаварівський коротко охарактеризував вагомий внесок кожного у збереження та примноження духовного, літературного і мистецького потенціалу України.

«Я вдячний усім тим, хто виполював «бур’янчики» з моїх творів. Дякую друзям з мистецьких нив: малярства, акторства, воскування, співу, тим, які підтримкою та порадою допомагали моєму становленню. Кажуть, що найпершим було Слово. А Бог нагородив мене Словом. І Він мене запитає, чи я втілив Його задум. Тож перед Ним і перед вами складаю обітницю, що не заплямую це високе звання, цю сьогоднішню відзнаку, що й надалі відкриватиму і даруватиму світові велич українського Слова», - сказав під час отримання премії поет, публіцист і громадсько-політичний діяч Олег Герман.

Ще один лауреат премії, заслужений художник України Богдан Ткачик згадав, як ще наприкінці 80-хроків він із побратимами брав участь у пленері на Бережанщині, у рідних місцях Богдана Лепкого. А вже під час цьогорічного іконописного пленеру у Зарваниці, керівник та організатор якого – заслужений художник України Микола Шевчук, Богдан Ткачик знайшов час для написання твору, де зобразив Богдана Лепкого.  «Там, у Зарваниці, я намалював портрет Богдана Лепкого. Кожен із 12 художників-учасників пленеру, на моє прохання намалював по одному журавлю. А їх вже потім зобразив, цих птахів на своєму полотні. Усі летять у вирій. А один журавель залишився на своїй землі. І цей журавель – Богдан Лепкий. Його пісню, «Чуєш, брате мій» знає увесь світ. І я щасливий, що нині цю пісню моя дочка  заспівала разом із своїми подругами. А цей портрет я дарую музею Богдана Лепкого у Бережанах», - сказав Богдан Ткачик.

«Працював і працюю не заради нагороди. Ще на початку становлення незалежності України у нашій школі ми створили музей Богдана Лепкого. Ми показали, що українська ідея є, вона живе і носієм її були і залишаються ці два наших славетних земляки. Мені навіть незручно, що до цієї премії додається грошова нагорода.  Незабаром у нашому музеї відбудеться презентація виданих у Тернополі поезій Богдана Лепкого, то я цю премію віддам або на друк цієї збірки або на видання малої прози Богдана Лепкого», -сказав Олег Тернопільський.

А як звучить проза та поезія Богдана Лепкого присутні мали можливість почути під час виступів юних аматорів з Бережанщини, переможців районного конкурсу читців творів Б.Лепкого А.Ухмана, В.Ковальчук, О.Ценайко та Тернопільщини - учнів 14-ї школи, школи мистецтв та учасників хорового колективу «Зоринка».

Лепківська цитата дня

Дивіться – Азія на нас іде! Орди заливають нас, мов потоп, палять городи й села, руйнують культуру, грозять неволею, - а ви й дальше воюєте самі поміж собою? А ви й дальше сваритеся о межу, видираєте один одному малий клаптик землі, щоби стратити цілу країну? А ви й дальше маєте на увазі тільки власне ваше добро, власні достатки й власні почесті! Вас вітчина мало що обходить!

Зараз на сайті

На сайті 36 гостей та відсутні користувачі

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання