Тернопільська обласна рада

 

oda.te.gov.ua

 

kultoda.com.ua

 

mincult.kmu.gov.ua

 

president.gov.ua

 

rada.gov.ua

 

Бережани

Нас відвідали:

1357716
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
557
1118
5331
28447
1357716

ПАМ'ЯТІ СПІВЦЯ ЗОЛОТОГО ПОДІЛЛЯ

Умер поет. Святі глаголи

Тремтять на божеських устах.

Та не почути нам ніколи

Того, що бачив він у снах

Пісень невиспівані чари,

Недоповіджені слова

Поніс з собою, ніби дари

Вертаючи на небеса...

Богдан Лепкий

   Сьогодні виповнюється 80-та річниця з дня смерті Поета Богдана Лепкого. З цієї нагоди шанувальники лепківського слова зібрались на годину пам'яті. Панахиду біля пам'ятника відправив о. Василь Онищук.

 

 

Опісля присутні перейшли до виставкової зали музею, де з допомогою відеоролика "Як в чужині умру, то згадайте мене...", створеного музейниками, відтворили хронологію сумних днів 21-24 липня 1941 року.

 

 

Працівники музею розповіли про те, як українці, розкидані по різних куточках Європи та світу, вшановували пам'ять Богдана Лепкого у першу річницю його смерті. Переможець конкурсу читців творів Богдана Лепкого Руслан Соколовський зачитав один із останніх віршів поета "Ви не будіть мене...".

 

 

 

Звучали також вірші-присвяти і сучасних авторів - Василя Савчука - "Богдан Лепкий у Кракові травень 1940р.", Стефанії Білик - "Важкий твій хрест", Тамари Ткачук-Гнатович - "В Україну" та Світлани Даньків "Нині в Кракові дощ...". Музичною окрасою заходу стали твори Василя Барвінського "Думка" та "Лірницька" у виконанні Євгенії Біркової.

Зі словом до присутніх звернувся голова Бережанської громади — Ростислав Бортник, учений секретар Державного історико-архітектурного заповідника Надія Волинець розповіла про повернення Богдана Лепкого та його спадщини на рідну землю, спогадами про створення музею діяча у Бережанах також поділилась директор музею книги Лілія Зінчук.

 

 

Лепківська цитата дня

Дивіться – Азія на нас іде! Орди заливають нас, мов потоп, палять городи й села, руйнують культуру, грозять неволею, - а ви й дальше воюєте самі поміж собою? А ви й дальше сваритеся о межу, видираєте один одному малий клаптик землі, щоби стратити цілу країну? А ви й дальше маєте на увазі тільки власне ваше добро, власні достатки й власні почесті! Вас вітчина мало що обходить!

Зараз на сайті

На сайті один гість та відсутні користувачі

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання