Тернопільська обласна рада

 

oda.te.gov.ua

 

kultoda.com.ua

 

mincult.kmu.gov.ua

 

president.gov.ua

 

rada.gov.ua

 

Бережани

Нас відвідали:

1914371
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
1411
1429
2840
19265
1914371

ЗУСТРІЧ З ГАННОЮ ТКАЧИК

26 серпня у музеї Богдана Лепкого відбулась зустріч з незвичайною жінкою — художницею Ганною Ткачик. Виставка «Україно, наша мати, наша земленько свята!», на якій представлені живописні роботи мисткині, експонується в музеї від середини серпня і приурочена 30-й річниці Незалежності України. Твори саме Ганни Андріївни вибрані до організації виставки не випадково. Адже, оглянувши представлені на виставці роботи, не знайдемо звичних нам пейзажу чи натюрморту, квітів на полотні. Відчутно, що художницю дуже хвилює сприйняття світу, а також Україна, її історія, доля, багатовікова боротьба її синів і доньок за кращу долю для майбутніх поколінь. Поламана у вихорі сторіч борні, але незнищенна постає з її полотен ненька Україна.

 

Після короткого знайомства з художницею присутні на заході мали нагоду почути авторську екскурсію виставкою, історію створення деяких картин.

 

Про давнє знайомство з родиною Ткачиків говорили лауреати премії ім. братів Лепких вчений секретар ДІАЗ у м. Бережани Надія Волинець та заслужений художник України Олег Шупляк. Обоє відзначили високу мистецьку вартість творів пані Ганни та акцентували на спільній рисі, яка єднає творчість подружжя — філософська глибина і присутність генетичного коду української нації. Своє захоплення живописними полотнами також висловили вчитель Бережанської ЗОШ № 2 Галина Гуль, поет, лауреат премії ім. братів Лепких Василь Савчук (подарував вірш-присвяту), завідувачка міського відділу культури, туризму та релігій Олена Мельничук, директор музею Богдана Лепкого Ірина Ухман, а чоловік мисткині Народний художник України, лауреат премії ім. братів Лепких Богдан Ткачик звернувся до дружини та присутніх поетичним словом.

 

 

 

Чудовим обрамленням імпрези стали художні номери: лепківське слово звучало із уст Максима Механіка, а тріо «Вишневий цвіт», Сергій Єрьохін та Артем Петришин подарували Ганні Андріївні милозвучні українські пісні.

 

 

Несподіваним продовженням заходу стала участь подружжя Ткачиків у церемонії нагородження дітей-учаників пленеру, присвяченого 30-й річниці Незалежності України.

 

Лепківська цитата дня

Дивіться – Азія на нас іде! Орди заливають нас, мов потоп, палять городи й села, руйнують культуру, грозять неволею ... 

Зараз на сайті

На сайті 80 гостей та відсутні користувачі

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання