Тернопільська обласна рада

 

oda.te.gov.ua

 

kultoda.com.ua

 

mincult.kmu.gov.ua

 

president.gov.ua

 

rada.gov.ua

 

Бережани

Нас відвідали:

1914170
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
1210
1429
2639
19064
1914170

«НЕ ХИЛЯЙТЕ ВДІЛ ПРАПОРА» (ДО 30-Ї РІЧНИЦІ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ)

Сьогодні виповнюється 30 років з дня затвердження Верховною Радою України одного з державних символів нашої країни — національного синьо-жовтого прапора Державним прапором України.

 

Його історія сягає часів Київської Русі. Впродовж століть наш національний стяг пройшов шлях народного і юридичного визнання. Усі найважливіші події українського державотворення, боротьба за свободу країни, акції протесту та непокори відбувалися саме під національним прапором. Державний Прапор України став символом національної єдності українців, традицій державотворення, історії та сьогодення.

Богдан Лепкий у своїй багатогранній діяльності став одним з ідеологів українського національно-визвольного руху ХХ ст. Майстерно володіючи Словом, не лише як письменник, а й оратор, діяч своїми творами та виступами будив патріотичні почуття в українському суспільстві.

В контексті нинішнього ювілею хочемо виділити один із патріотичних віршів, що на момент національно-визвольних змагань українців спонукав до активної боротьби за соборну українську державу — «Не хиляйте вниз прапора».

Вірш вперше було надруковано у «Просвітніх листках» т-ва «Просвіта» у 1907 р. ч.2 під псевдонімом Тихий Іван. Згодом він набув популярності, передруковувався в українській періодиці. А у 1938 р в музичній накладні «Торбан» Ч. 307 вийшла брошура «Не хиляйте вниз прапора» Пісня на мішаний хор до слів Богдана Лепкого».

 

На відзначенні 60-річного ювілею Богдана Лепкого його «товариш молодих літ» Іван Поплавський подарував йому вітальний адрес, оформлений у національних синьо-жовтих кольорах. У цій саморобній листівці, окрім тексту самого привітання, було поміщено і вірш «Не хиляйте вділ прапора».

Лепківська цитата дня

Дивіться – Азія на нас іде! Орди заливають нас, мов потоп, палять городи й села, руйнують культуру, грозять неволею ... 

Зараз на сайті

На сайті 26 гостей та відсутні користувачі

Тернопільщина фестивальна

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання